KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108183
*
nr 1610 8183
Bo von Schwerin
(1881-1940), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:32:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 12:22:43
1
500 kr
29/3 19:04:38
2
600 kr
1/4 10:24:35
1
700 kr
1/4 18:33:10
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Läs mer om Bo von Schwerin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo von schwerin drottningholms slott olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Läs mer om Bo von Schwerin
nr 1610 8183
Bo von Schwerin
(1881-1940), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 12:22:43 | 1 | 500 kr |
29/3 19:04:38 | 2 | 600 kr |
1/4 10:24:35 | 1 | 700 kr |
1/4 18:33:10 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.Läs mer om Bo von Schwerin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo von schwerin drottningholms slott olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41